Święta za granicą – dokąd można się wybrać z rodziną lub drugą połówką

Święta za granicą - dokąd można się wybrać z rodziną lub drugą połówką

Święta to okres, który spędzamy z naszymi bliskimi. W ostatnich czasach coraz chętniej i częściej podróżujemy podczas przerwy bożonarodzeniowej. Gdzie wybrać się z rodziną lub ze swoją drugą połówką na Święta? Samolot czy samochód – który środek transportu będzie bezpieczniejszy? Z pewnością te i wiele innych dylematów towarzyszy osobom, które planują krótkie grudniowe lub styczniowe wakacje. W celu rozwiania wszelkich wątpliwości przygotowaliśmy krótki poradnik, w którym podpowiadamy jak zaplanować święta za granicą. 

 

Święta za granicą: wybieramy środek transportu

 

O ile w przypadku letnich wakacji podróże samochodem stanowią pewnego rodzaju atrakcje, o tyle w okresie zimowym mogą stanowić raczej powód do niepokoju. Natężenie na drogach jest niezwykle duże, a warunki atmosferyczne niesprzyjające. Z tych powodów coraz więcej osób decyduje się na to, aby za granicę wybrać się raczej samolotem. 

Kolejnym powodem jest również to, że za sprawą tanich lotów możemy zobaczyć, jakie zwyczaje świąteczne występują nawet w odległych krajach. Ceny hoteli czy pensjonatów często są też o wiele niższe niż w przypadku popularnych polskich gór. Zatem gdzie warto wybrać się na Świętą? 

 

Zastanawiałeś się nad przyjazdem autem na lotnisko? Zarezerwuj miejsce parkingowe w najlepszej lokalizacji

Rezerwacja miejsca

Data przyjazdu

Data wyjazdu

Adults:

Children:

 

 

Trwa wyszukiwanie

 

Święta za granicą: popularne kierunki

 

Wiele ciekawych połączeń możemy znaleźć z lotniska we Wrocławiu. Wśród najczęściej wybieranych kierunków warto wskazać poniższe miasta:

  • Paryż – jak na stolicę mody przystało świetnie wpisuje się w świąteczny klimat. Co roku obok katedry Notre Dame staje wysoka choinka, przyozdobiona papierowymi ozdobami: gołębiami i aniołami. W wielu miejscach możemy spotkać również rozmaite stoiska, które wspólnie tworzą lokalne Jarmarki Świąteczne.

 

  • Birmingham – to z kolei znakomita propozycja dla miłośników czekolady! W muzeum Cadbury World w Birmingham co roku odkrywane są tajemnice kakao. Nie brakuje również ciekawostek związanych z pochodzeniem czekolady oraz przepysznych degustacji. Będą w Birmingham warto także odwiedzić Frankfurt Christmas, który znajduje się przy Victoria Square & New St. 

 

  • Lizbona – jeżeli zależy nam na niezapomnianej przygodzie, to z pewnością w Portugalii możemy liczyć na moc wielu wrażeń. W okresie świątecznym praktycznie wszystkie ulice w centrum tego miasta są zdobione różnymi dekoracjami świątecznymi. Nie brakuje także wystawionych obrazów Jezusa, które możemy podziwiać w oknach malowniczych kamienic. Co ciekawe, zgodnie z tradycją choinki w domach dekorowane są bakaliami oraz słomą, dlatego warto je zobaczyć. 

 

Oczywiście to tylko niektóre z miejsc, do których warto wybrać się na święta za granicą. Jednak to właśnie te destynacje wyróżniają się konkurencyjną ceną za bilet lotniczy i wieloma wylotami z lotniska we Wrocławiu.

Jeżeli już kupiłeś bilet to warto zastanowić się nad miejscem parkingowym, oczywiście w przypadku, kiedy przyjechałeś swoim autem. W okolicy ciężko o dobre miejsce, ale na naszym parkingu obok Airport Wrocław znajdziesz zawsze miejsce po ówczesnej rezerwacji.

Rezerwacja miejsca

Data przyjazdu

Data wyjazdu

Adults:

Children:

 

 

Trwa wyszukiwanie