Kiedy warto wybrać podróż samolotem, a w jakim przypadku lepiej sprawdzi się własne auto?

Kiedy warto wybrać podróż samolotem, a w jakim przypadku lepiej sprawdzi się własne auto

Jeśli wybieramy się na wakacje czy w podróż służbową, zazwyczaj stajemy przed dylematem – lecieć samolotem czy jechać autem? Każde z tych rozwiązań posiada określone wady i zalety, które należy wziąć pod uwagę, planując wyprawę. Czy samolot zawsze będzie lepszym rozwiązaniem? I czy za jego pomocą dotrzemy do każdego miejsca na Ziemi? Okazuje się, że niekoniecznie i czasem warto wybrać jednak podróż samochodem.

 

Kiedy lepiej polecieć, a kiedy pojechać?

 

Wyjazd z użyciem własnego samochodu to lepsze rozwiązanie, jeśli odległość do pokonania wynosi do kilkuset kilometrów. Ponadto auto będzie bardziej praktyczne w chwili, gdy do przewiezienia mamy dużą liczbę bagażu lub specjalistycznego sprzętu, którego transport lotniczy może być wyjątkowo drogi lub wręcz niemożliwy. Ważną zaletą podróży samochodem jest także możliwość postoju i odpoczynku w dowolnym momencie. Jadąc autem, mamy też niemal nieograniczony dostęp do jedzenia i picia – czy to zabranego ze sobą, czy zakupionego w przydrożnym sklepie lub na stacji benzynowej.

Są jednak przypadki, gdy o wiele lepszym wyjściem będzie lot samolotem. Na podniebną podróż warto zdecydować się w momencie, gdy mamy do przebycia dłuższe trasy, liczone w tysiącach kilometrów. W tej sytuacji cała wyprawa zajmie znacznie mniej czasu, a my sami dotrzemy na miejsce bardziej wypoczęci, nie musząc skupiać się na wielogodzinnym prowadzeniu samochodu.

Zastanawiałeś się nad przyjazdem autem na lotnisko? Zarezerwuj miejsce parkingowe w najlepszej lokalizacji

Rezerwacja miejsca

Data przyjazdu

Data wyjazdu

Adults:

Children:

 

 

Trwa wyszukiwanie

 

Czy zawsze opłaca się wybrać samolot ze względu na jego szybkość?

 

W czasie podniebnych podróży samoloty poruszają się z prędkością około 800-1000km/h, nieosiągalną dla samochodów. Z tego względu – szczególnie w przypadku dłuższych tras – pokonują je znacznie szybciej. Jeśli jednak planujemy wyjazd w niedalekie rejony, lepiej będzie zdecydować się na podróż samochodem. W przypadku korzystania z transportu lotniczego oprócz czasu przeznaczonego na sam lot musimy doliczyć kilka godzin, które spędzimy na odprawie oraz oczekiwaniu na wejście do samolotu i jego opuszczenie po wylądowaniu. Warto też wspomnieć, że podróże samolotem generują bardzo duże zanieczyszczenie powietrza, stąd trzeba przemyśleć, czy nasza podróż koniecznie wymaga transportu lotniczego – być może da się dotrzeć do celu samochodem, który co prawda też generuje substancje niebezpieczne dla środowiska, ale w mniejszych ilościach. Często możemy wybrać nawet pociąg, czyli rozwiązanie najbardziej odpowiedzialne społecznie. Jeśli jednak zdecydujemy się właśnie na samolot, możemy zadośćuczynić przyrodzie – dopłacić zwykle niewielką sumę, która pomoże pokryć koszty przeciwdziałania wysokiej emocji CO2.

 

Czy są miejsca, do których nie dotrzemy za pośrednictwem żadnej linii lotniczej?

 

Samolot to niezwykle wygodny środek transportu, który umożliwia dotarcie do wielu lokalizacji na całym świecie. Są jednak miejsca, które nie posiadają odpowiedniego lotniska, uniemożliwiając tym samym lądowanie samolotu i podróżowanie do nich drogą powietrzną. Żadną linią lotniczą nie dolecimy między innymi do Monako, Watykanu, Lichtensteinu, Andory czy San Marino. Państwa te nie mają własnych portów lotniczych; aby dostać się do nich, musimy wylądować w jednym z sąsiednich krajów, a w dalszą podróż wybrać się innym środkiem transportu.

Po tak wyczerpujących i aktywnych podróżach warto wrócić własnym autem do domu, dlatego nasz parking blisko lotniska we Wrocławiu jest idealnym wyborem. Oferujemy odbiór i podstawienie auta, a to wszystko po wcześniejszej rezerwacji, którą można dokonać poprzez formularz poniżej.

Rezerwacja miejsca

Data przyjazdu

Data wyjazdu

Adults:

Children:

 

 

Trwa wyszukiwanie